Politika

No comment…

Andrej Babiš jako premiér v demisi tu poslední měsíce v kooperaci s nacisty, komunisty a zatím stále ještě i prezidentem provádí násilné převzetí moci ve státu. Odůvodňuje to tím, že vyhrál volby se značným náskokem a zřejmě mu to jako argument stačí pro to, aby řídil jednání sněmovních komisí, aniž by k tomu měl kompetence, aby odvolával úředníky z funkcí, aby odvolal šéfa GIBSu (což je mimochodem také bývalý člen KSČ, ale to předchozím vládám zjevně nevadilo, že ?), aby…no zkrátka aby s touhle zemí nakládal jako s divizí svého holdingu doslova a do písmene. Je to nebezpečné, je třeba mu to zarazit, peticemi, masovými demonstracemi a nevím čím vším. Svoboda a demokracie nepatří do žádné firmy, obzvlášť, vlastní-li ji bývalý člen KSČ a agent StB, nadto ještě obviněný z podvodného jednání.

Co ale dělá převážná většina stran, které se nazývají demokratické a které nejsou sektami, byť nejsou, tak jako všechno na světě, bez chyb ? Ještě mu v tom pomáhají. Nevím, jestli proto, že jejich inteligence je až tak omezená, nebo proto, že jim chybí odvaha, nebo proto, že se Babiše bojí, nebo proto, že na některé z nich Babiš něco má, nebo prostě proč. Poslouchat ale nářky politiků těchto stran, jak jejich ministři museli odstupovat za daleko menší prohřešky, že kdyby měli na triku to, co Babiš, byl by to konec jejich politické kariéry, že za všechno může Babiš atd., to už je opravdu na zvracení. Babiš je sice zločinec, lže kudy chodí a názory mění jako ponožky, jedno jeho tvrzení, od kterého nikdy neustoupil, je ale těžce pravdivé. Totiž fakt, že „Andreje Babiše stvořily předchozí politické garnitury“.

Jestli si pamatuji aspoň +/- (explicitně přesné datum je teď irelevantní), začal se A.Babiš točit kolem ČSSD zhruba v polovině 90.let (dar přes Švýcarsko, Grossův byt a bůhvíco další). V roce 1998 ČSSD vstoupila koalicí s ODS do vlády a je tedy zjevné, že cokoliv se dělo v této době, nesou za to zodpovědnost obě tyto strany a že určitě ČSSD měla být A.Babišovi za co vděčná. Mimochodem, byla to tato doba, kdy chtěly obě strany zlikvidovat demokracii v ČR. Tak jako dnes A.Babiš. Chtěly změnit volební zákon a jen díky prezidentovi V.Havlovi a jeho ústavní stížnosti se jim to nepodařilo úplně tak, jak by si přály. Bohudík za Havla. Už zase. ÚS ale nezrušil vše. Mimochodem, nejsem si teď zcela jist, ale mám dojem, že kdyby tato změna neexistovala, měl by dnes A.Babiš méně křesel než má. Koalice chtěla též ovládnout veřejnoprávní média během tzv. „TV války“. Bohudík, lidem tehdy došlo, že těmto stranám jde o to, o co dnes Babišovi, resp. o to, co provedla polská PiS s TVP, a postavili se jim na odpor. Díky tomu jsou dnes naše veřejnoprávní média relativně svobodná, byť by jistě mohla být svobodnější. Tehdejší koalice myslela trochu i na marketing a proto se tvářila jako nekoalice a dohodu nazvala

„Smlouva o vytvoření stabilního politického prostředí v České republice uzavřená mezi Českou stranou sociálně demokratickou a Občanskou demokratickou stranou“

To mi, mimochodem, asociuje, poměrně nedávná slova Miloše Zemana, že se v Číně učí „stabilizovat politické prostředí“. Asi věděl, proč to řekl. Už to jednou zkusil, ale míra „stabilizovanosti“ Číny ho patrně uchvátila. A.Babiš sice tehdy stál v pozadí, jistě ale mohl pozorovat dění a zapamatovat si chyby, které tehdejší koalice dělala. Dnes se mu to jistě hodí, když dělá to samé, co tehdy strany Opoziční smlouvy. Dělá to ovšem s takovou precizností, že mu lidé ještě líbají ruce, když rozdává koblihy. V tomto směru jsou Klaus se Zemanem proti Babišovi totální břídilové.

Opoziční smlouva je příčinou toho, v čem se dnes rácháme. Strany Opoziční smlouvy, tedy ČSSD a ODS, ale dodnes nebyly schopny sebereflexe. Dodnes se za to neomluvily a dodnes se nerozloučily s těmi, kteří jsou s tímto „politickým hnusem“ spjati. Každá strana má samozřejmě svou vlastní historii a svá specifika, to ale nic nemění na výše uvedeném tvrzení. Doba Opoziční smlouvy odstartovala české „palermo“. To je sice termín, který používá A.Babiš, ale to je jeho problém. On tvrdí, že proti „palermu“ bojuje, ve skutečnosti je ovšem sám jeho nedílnou součástí.

Lidé mají starých politiků plné zuby, zvlášť i proto, že nejsou schopni sebereflexe. Možná, že se to někdy dotýká i těch, kteří si to nezaslouží, ale taková asi politika je. A být v politice za zásluhy, to je jeden z nejhorších argumentů, proč v ní zůstávat. Tzv. demokratické strany naříkají, že Babiš je zlo, že to všechno on a ukazují na něho prstem. Neustále ale nedovedou pochopit, že dokud nebudou schopny sebereflexe, bude Andrej Babiš s Markem Prchalem vyhrávat ne proto, že by to byli bůhvíjací bozi, ale prostě proto, že to nejsou staré strany bez schopnosti sebereflexe a navíc i bez marketingu.

Hlásám-li určité zásady, musím se jimi také řídit. Např. ODS. Oficiálně tvrdí, že je proevropská, současně ale nemálo jejich politiků hlásá pravý opak a V.Klaus ml. otevřeně požaduje vystoupení z EU. Nebo ona veřejnoprávní média. S tím, že ODS kritizuje snahy o jejich ovládnutí, lze souhlasit. Ale proč je tedy Ivan Langer, který v roce 2000 vedl frontální útok proti ČT, dosud řadovým členem ODS (aspoň dle informací na webu) ? Ale i kdyby nebyl, omluvila se někdy ODS za to ? Co si pak volič má říct ? Dělá si ze mě ten Fiala srandu ? TOP09 tvrdí jak je proevropská a pak se člověk doví, že je zde možnost kandidovat v koalici s Valentovou Stranou soukromníků, která je přívěškem protievropské ODS. Nebo ČSSD. Místo toho, aby její členové sebevědomě požadovali omluvit se za Opoziční smlouvu, očistit stranu od lidí, kteří jsou prakticky kovanými komunisty, a začít budovat novou moderní levici podle západního vzoru, např. pod vedením J.Dienstbiera, srazí paty a zvolí si vedení, které začne nesmyslně vyjednávat se zločincem Babišem. (Krátce po publikaci tohoto textu si ČSSD na svém sjezdu zvolila komunistu a Putinova slouhu Jaroslava Foldynu za jednoho ze svých místopředsedů.)

Spousta politiků tvrdí, že nás chce zbavit Babiše, ale většinou dělají co mohou, aby mu ještě pomohli. Co si pak člověk má říct ? Má smysl do takové politiky vstupovat ? Založit novou stranu ? To asi není žádná sranda. Tak co zbývá ? Masově demonstrovat ? Ale proti čemu ? Proti Babišovi ? Proti vlastizrádci Zemanovi ? Ale i kdyby se, hypoteticky, nějakým zázračným způsobem podařilo tyto zločince odstranit, kdo přijde místo nich ? Ti impotenti, kteří za žádnou cenu nechtějí opustit politiku, protože lační po moci, penězích anebo si prostě si myslí, že si zaslouží tam zůstat ?

No comment…

Rubriky:Politika