Politika

Putinovský puč – obchod Babiš-Rusko

Současná politická situace má tolik aspektů, že nelze jednoduše vyjmout jeden jediný a hodnotit ho aniž by se člověk nedotknul problému jiného, stejně závažného. Vědom si této skutečnosti, zkusím některé aspekty rozebrat tak jak se mi jeví.

(1) Nacismus vs. Komunismus

Fascinuje mě, jak se mnoho politických uskupení, politiků a vůbec aktérů politiky až hystericky vymezuje vůči SPD a přitom současně bere KSČM do úvahy jako reálnou politickou sílu. A je-li toto zmíněno, argumentují nezřídka tím, že KSČM je zaběhnutou stranou demokratického systému a že ji přece volí voliči, což nelze ignorovat. To je sice pravda, jenže takový argument je, v daném kontextu, naprostý nesmysl, protože na SPD se to dá aplikovat taktéž. SPD dostala 10%, tedy mnoho hlasů od voličů a je ve sněmovně. Obě strany přitom hlásají nenávistné ideologie, jejichž výsledkem byly v dějinách vždy masové vraždy a perzekuce. V čem je tedy rozdíl ? No jednoduše v tom, že s KSČM, resp. s bývalou KSČ je spojeno mnoho současných lidí, zatímco SPD je v českých zeměpisných šířkách zbrusu nový business projekt. No a ono se nerado přiznává a říká

„Byl jsem já nebo mnoho členů naší strany v KSČ“

protože pro člověka, který hlásá morálku a stylizuje se do role někoho, kdo brání slušnost, by takové přiznání znamenalo téměř jistou politickou sebevraždu. Čímž se dostáváme do spirály, ze které není úniku. Nechceme obecně komunisty, ale protože jsou s nimi mnozí lidé spojeni a stydí se za to (a to i v případě, kdy se to třeba týká jiných členů rodiny než daných lidí samotných, což je paradox), odmítají se mnozí s komunismem vyrovnat a říci

„Komunismus je svinstvo a komunisti jsou svině“😉

Považují to za detail, jenže se tím už na počátku dopouštějí základní chyby, od níž se pak odvíjí vše další. Když se totiž chyby, která je detailem, dopustí milion lidí, stává se z detailu kapitální průser👎. Více o tom píši zde.

(2) Putinovský puč A.Babiše

A.Babiš je génius v jednom. Byl v letech 2013-2017 ve vládě s ČSSD, ve které byly obě strany stejně (ne)úspěšné, a přesto dokázal sebe vykreslit jako to úspěšného a ČSSD jako tu neschopnou, což se odrazilo i na výsledku. A nyní je to velmi podobné. Vrací k moci komunisty a přesto mu to nikdo ani nedává moc za vinu. Pozornost je soustředěna na MZ, který hraje mentálně retardovaného, ČSSD, která se řítí střemhlav k zemi, na nacisty z SPD a v neposlední řadě na pitomce z ANO jako je nová ministryně „spravedlnosti“.

No ano, premiéra jmenuje prezident a ano, často, to vypadá, že mluví z cesty a dělá šílené věci.

Ano, ČSSD se volbou nového vedení, v němž figurují i takové svině jako Foldyna, proměnila v neokomunistickou partaj vlastizrádců, kteří jsou ochotni udělat naprosto cokoliv, jenom aby měli flek.

Ano, ministryně spravedlnosti je bez jakékoliv pochybnosti člověk bez kvalifikace na tak důležitou pozici jako je ministr, tím méně na pozici na pozici ministryně spravedlnosti po svých výrocích „Když vyšetřování 4 roky odložíme, co se stane ?“ Atd., v podobném výčtu by se dalo pokračovat.

My teď bědujeme, že máme komunistickou vládu. Ale zamyslel se už někdo nad tím, že bez Babiše by nový „Vítězný únor“ nebyl i kdyby se Hrad na hlavu postavil ? Proveďme myšlenkový experiment. Kdyby AB, čistě hypoteticky, dodržel, co sliboval po volbách 2013, tedy že jeho hnutí je víceméně pravicové, silně proevropské a chce bojovat proti korupci, co by mohl Hrad dělat ? Patrně by dnes jen sledoval, jak silně proevropská vláda realizuje naši hlubší integraci do EU a nezmohl by se vůbec na nic.

Dle mého názoru, který nabízím, nicméně mohu se plést, je situace asi takováto. Nejde tu o to, jestli AB je nebo není zloděj, se kterým prostě nikdo aspoň trochu slušný do vlády vlézt nemůže. A.Babiš byl v KSČ, byl agentem StB. A z faktu, že byl též pracovníkem zahraničního obchodu, byl – dle mého názoru – velmi pravděpodobně i spolupracovníkem KGB. To by znamenalo, že měl a pravděpodobně stále má kontakty v Rusku.

Jaké cíle vlastně A.Babiš asi má ?

1) Peníze.
2) Vzhledem k tomu, že zřejmě pravidelně porušuje zákon, asi též obrana před policejním vyšetřováním a zavřením do vězení.
3) Moc. Někteří lidé jsou mocí posedlí, chtějí mít moc, chtějí druhé ovládat. A osobně se domnívám, že AB k nim patří.

Teď na chvíli odbočme. Jaké zájmy má ve středoevropském regionu 🇷🇺RU ? 🇷🇺RU chce rozbít 🇪🇺EU, protože Putin se netají svou touhou obnovit sovětskou říši tak jak existovala před rokem 1990. To by znamenalo rozdělit 🇪🇺 EU na Západ a Východ tak jako před rokem 1990. A ideální zemí, z níž by dávalo smysl tento rozpad řídit, by mohlo být právě 🇨🇿. Nahoře 🇵🇱PL, dole 🇭🇺HU a mezi 🇨🇿 a 🇺🇦UA, kde už se 🇷🇺RU vojenské jednotky nacházejí, je již jen, bratia Slováci odpustí, z pohledu Kremlu bezvýznamné 🇸🇰SVK.

Co když A.Babiš dojednal v kontextu předchozí úvahy s 🇷🇺RU dohodu o „prodeji“ 🇨🇿 Ruské federaci ? Třeba, velmi zjednodušeně, avšak vážně myšleno, takto:

Předmětem následující smlouvy je předání kontroly nad Českou republikou Andrejem Babišem (dále prodejce) Ruské Federaci (dále kupující)

1. 🇨🇿Česká republika se opět stane součástí sféry vlivu 🇷🇺Ruské federace a jejím satelitním státem analogicky tak, jako bylo Československo satelitním státem Sovětského svazu před rokem 1990.

2. Povinnosti prodejce jsou tyto:
2.1. Prodejce je povinen přispět k posilování odporu zemí V4 (🇨🇿CZ, 🇸🇰SVK, 🇵🇱PL, 🇭🇺HU) k 🇪🇺EU za účelem vystoupení těchto zemí z 🇪🇺EU.
2.2. Za účelem dosažení bodu 2.1. je prodejce povinen využít k tomu všechny možné prostředky, včetně nezákonných, a je povinen k tomu využít i jím vlastněná média.
2.3. Prodejce je povinen zestátnit 🇨🇿česká veřejnoprávní média a předat kontrolu nad nimi kupující straně.
2.4. Prodejce zajistí zvýhodnění 🇷🇺 firem v zakázkách majících strategický význam pro převzetí kontroly nad 🇨🇿Českou republikou kupující stranou.
2.5. Prodejce se zavazuje respektovat fakt, že prezidenta 🇨🇿České republiky vybírá vždy strana kupující. Prodejce je přitom povinen tohoto kandidáta během předvolební kampaně vždy bezvýhradně podporovat a prostřednictvím svých médií a všech dostupných prostředků se snažit získat mu co nejširší podporu.

3. Práva prodejce jsou tato:
3.1. Prodejce může rozkrádat majetek 🇨🇿České republiky v případech, kdy k tomu dá 🇷🇺Ruská federace souhlas.
3.2 Prodejce smí libovolně porušovat zákony 🇨🇿České republiky, bude-li to v jeho zájmu, nebudou-li takové kroky ve sporu s touto smlouvou a tedy nepůjdou proti zájmům 🇷🇺Ruské federace v 🇨🇿České republice. (Tzn. může např. protizákonně ovládnout bezpečnostní složky státu za účelem zastavení vlastního trestního stíhání apod.)
3.3. Prodejce smí provádět politiku jdoucí proti prezidentovi 🇨🇿České republiky, ale jen tehdy, nemá-li k tomu strana kupující výhrady.

Připadá Vám to šílené ? Připadá Vám to šíleně jednoduché ? Často platí, že nejlepší věci (záleží pochopitelně pro koho), jsou ty nejjednodušší, jak ostatně říká i pravidlo Occamovy břitvy. A mimochodem, je něco, co se v Česku nyní děje v rozporu s čímkoliv, co je v oné smlouvě uvedeno ? Budeme tu mít komunistickou vládu, šéfovat jí bude StB-ák, personální změny jak na běžícím pásu, bezpečnostní složky dostávají ránu za ranou, na sněmovním výboru si šéf ANO připisuje i, byť technické, kompetence, které mu nepřísluší, na ministerstvo dal preventivně krávu, která o právu nic neví…prostě morálka, právo, etika veškeré žádné.

Tak přátelé, na shledanou v lepších časech

Rubriky:Politika