Politika

Nechceme komunisty! CO ALE CHCEME ?

Tomáš Klus vyjádřil jasně svůj pevný názor a jiní se začínají přidávat. Jistě existují i tací, kteří nejsou mediálně známí, ale Babiše bojkotují dávno. Pan Klus má můj osobní respekt nejen za svůj názor a postoje, ale i za to, jak je dokázal formulovat. To opravdu neumí každý.

Pan Klus položil super základ. Ale aby postoj jeho a postoje dalších lidí, ať mediálně známých či neznámých, nepřišly vniveč, je třeba přemýšlet dál. Je super vědět, co nechceme, protože to je základ. Ale víme též už i to, co chceme ? Jsou to totiž dvě strany jedné a téže mince. Nebudeme-li se věnovat stejně intenzivně a důsledně i rubové straně mince, může se stát, že ji – podobně jako v 90.letech, resp. v roce 1998 – ovládnou opět mafie, ať už nové nebo dokonce, nedej bůh, i ty staré. A pak mohou přijít noví „klausové“ (nebo i ti staří), noví „zemani“ a noví „babiši“ a budeme tam, kde jsme teď.

VARUJME SE, NA PŘÍPADNÉ VLNĚ EUFORIE, RELATIVIZACE ZLOČINŮ MINULOSTI!!!

Po Sametové revoluci jsme udělali mnoho chyb. Ne, nejde tu o to „být po bitvě generál“. Jde o to podívat se zpět a pokusit se zanalyzovat, kde jsme ty chyby udělali. My jsme po revoluci tolerovali mnoho komunistů s argumentem typu

„Komunismus se už nevrátí. Oni jsou dnes s námi“

Např. takový Vladimír Dlouhý. Před listopadem 1989 vstoupil do KSČ, aby se po něm stal ministrem a nyní je dokonce prezidentem Hospodářské komory. Stále jsme říkali

„Už to nevadí. Komunismus byl už dávno“

až se naším premiérem stal komunistický StB-ák. A my se teď hloupě divíme.

TAKŽE NECHCEME BABIŠE. ALE CO TEDY VLASTNĚ CHCEME ?

Nevím, co by připadalo správné druhým, ale dovolte mi vyjádřit, co bych za nezbytné považoval sám (nejsem právník, proto omluvte ty formulace, které mohou být nepřesné):

(1) Veřejné vyšetřování ruského vlivu na českou politiku
(2) Vyšetření zločinů Václava Klause, Miloše Zemana a Andreje Babiše
(3) Exekuce
(4) Revize ústavy
(5) Zrušení Klausovy amnestie z ledna 2013
(6) Revize a narovnání volebních zákonů
(7) Vlastizrada
(8) Zvýšení pravomocí Senátu
(9) Revize mechanismů udělujících licence médiím

K některým bodům pár poznámek:

ad (1)
Je více než zjevné, že nemalá část naší politické scény kolaboruje s vraždícím režimem V.Putina. Nechají se od něho financovat, létají ho podporovat do oblastí, které Rusko nezákonně obsadilo a okupuje ho, šíří lži a ruskou propagandu na našem území atd. Čelnými představiteli kolaborantů jsou prezident Zeman, exprezident Klaus, Martin Nejedlý, premiér Babiš, komunisti, Tomio Okamura se svým nacistickým hnutím SPD atd.

ad (3)
V roce 2001 přijala koaliční vláda ČSSD+ODS zákon č.120/2001 Sb. o exekucích. Důsledkem je situace, že lidé mají z exekucí přímo panický strach. Nejsem na exekuce expert, ale že ruská propaganda tyto lidi využívá pro své účely, aby za slib splácení dluhů šířily lži po internetu, je známo. A nedávno jsem byl přítomen situaci, která i mě poměrně šokovala. Bavili jsme se ve skupině lidí o tom, že je třeba složit se na nějakou finanční částku. Bavili jsme se velmi klidně a věcně a každý dostal slovo. A jeden starší pán dostal téměř hysterický záchvat, protože měl strach, že když bude darovat nějakou částku (skoro v řádu stovek), tak jestli mu nehrozí exekuce. Takový stav společnosti rozhodně není normální. Původci takového systému exekucí jsou obyčejní zločinci a měli by být souzeni.

ad (4)
Mám na mysli jakousi celkovou revizi ústavy.
Pokud jde o konkrétní věc, ve vztahu k bodu (1) mi připadá absurdní, aby neexistovala možnost odvolat prezidenta dopouštějícího se vlastizrady. Ona sice existuje, ale je značně problematická a tuším, že i bez jakýchkoliv sankcí. Takový stav je možná normální v nějaké asijské nebo africké diktatuře, ale měl by být nemyslitelný v členské zemi EU a NATO.

ad (5)
Klausova amnestie je jen pokračováním zločinů, které V.Klaus páchá proti této zemi. Omilostnila mnoho mafiánů, kteří jsou spojeni s Klausovou zločineckou érou, a je proto také navýsost logické se ptát, jaké má V.Klaus vazby. A je, mimo jiné, absurdní, aby takový zločinec požíval doživotní imunity. To opět asi souvisí též i s bodem (4).

ad (8)
Neznám ústavní mechanismy, ale přijde mi poněkud zvláštní dvoukomorovost českého parlamentu tak jak je definována. Senát bychom určitě mít měli, ale… Senát může Sněmovně vrátit zákon, ale pokud vrácený zákon Sněmovna přehlasuje, je schválen. A Senát má právo veta jen v případě ústavních zákonů. K čemu je druhá komora, tedy Senát, když Sněmovna má nad ním téměř absolutní vrch ??? Připadá mi to jako

„Dobrá, uděláme Senát, ale zminimalizujeme jeho pravomoci, aby Sněmovně nekecal do vládnutí. Jenom tak, aby se neřeklo“

I řadou zákonů, které nejsou ústavní, lze nadělat poměrně značné škody. Každý zákon by měl projít oběma komorami, aby byl schválen.

ad (9)
Jak veřejnoprávním, tak komerčním. V době internetu a narůstajícího počtu TV kanálů, kdy média mohou značně ovlivňovat veřejná mínění a posléze politickou situaci v zemi, je třeba, aby byly jasně a transparentně definovány jak mechanismy pro udělování těchto licencí, tak i sankční postihy za nedodržování podmínek pro jejich udělování.

V některých věcech se mohu právně mýlit, některé mohou být nepřesné. Účelem textu ale není právnická expertíza, ale zamyšlení nad tím, co je důležité. Chceme-li se něčeho zbavit, musíme také přemýšlet o tom, ČÍM to chceme nahradit. Tím, že jsme – už mnohem dřív – relativizovali pravdu a morální principy, jsme si zadělali na problém, který teď řešíme. Takže pokud budeme náš současný problém řešit stejným systémem, tzn. že budeme relativizovat pravdu a morálku, můžeme se zbavit možná Babiše, možná Zemana, možná Klause, možná všech, ale cesta, kterou nastoupíme, skončí naprosto nezbytně u nových „babišů“, „zemanů“ a „klausů“ v dalším roce „2018“.

Přemýšlejme o tom!!!

Rubriky:Politika