Politika

50

50 ? Směšné. Mohli bychom se postarat o daleko víc. Ochota i finance by na to zjevně byly. Ale rozhoduje o tom premiér, kterého volí voliči ANO.
Vážení voliči ANO,
poslední dobou se prohlubují příkopy mezi jednotlivými částmi společnostmi nebo o tom někteří aspoň mluví. Zkusme navázat dialog a to konkrétně v případu tzv. syrských sirotků. Představte si, že rodiče prchají i s dětmi z válkou zničené země. Jedno jaké a nemusí to být ani Sýrie. Za cíl si vyberou 🇪🇺EU, protože je to jedna z nejbohatších a nejbezpečnějších částí světa a je blízko. Bylo by asi hloupé migrovat např. do válkou zmítaného Jemenu nebo nebezpečného a nesvobodného 🇷🇺Ruska se zničenou ekonomikou. A někteří ti rodiče během té cesty, možná ve Středoevropském moři, přijdou o život. Jejich děti cestu se štěstím přežijí, ale rodiče ne. Mnoho zemí 🇪🇺EU nabízí uprchlíkům pomoc a de facto život. Stejně jako to udělal Nicholas Winton, když – byť jednal sám a ne za stát – nabídl pomoc našim dětem, 🇨🇿českým dětem, aby je zachránil před válkou. Tehdy to byl Hitler, dnes je to Asad. Ale premiér jedné ze zemí té bohaté 🇪🇺EU, sám velice bohatý člověk, který rozdává pětitisícovky a dělá si tak legraci z lidí, odmítne pomoci i byť jen těm osiřelým dětem. A je to shodou okolností premiér té země, jejíž děti zachránil před Hitlerem onen Sir Nicholas Winton. A proč ? Protože je to zloděj a hrozí mu vězení. A aby se nedostal do vězení, potřebuje být u moci. A aby byl u moci, potřebuje hlasy voličů. A aby získal hlasy voličů, odmítne přijmout jakékoliv uprchlíky včetně malých dětí, protože si myslí, že to voliči chtějí. Nepřemýšlí o nějakých dětech, ať jsou kohokoliv. Přemýšlí jak zůstat u moci, děti ho nezajímají. Ty děti z toho pochopitelně vůbec nemají pojem a jsou jen katastrofální obětí Asadovy války doma a bezohlednosti takového premiéra venku. Nemají budoucnost, de facto tím přicházejí o život a některé v bídných podmínkách skutečně zemřou.
Nyní, mohu-li Vás, vážení voliči ANO požádat, promítněte si, prosím, celý ten příběh znovu v hlavě. Není to vymyšlený příběh, je to realita těchto dnů. A nyní si ho v hlavě promítněte ještě jednou, ale než to uděláte, tak zavřete oči, zkuste si to celé představit a pak oči znovu otevřete.
Otevřeli jste oči ? A teď si představte, že těmi rodiči, kteří zahynuli ve Středoevropském moři, jste byli Vy a že ty děti, které dost možná zemřou kvůli tomu premiérovi z 🇪🇺EU, jsou Vaše. ANO, Vaše. ANO, Vaše děti zemřou díky Andreji Babišovi. S ANO nebude nikdy líp, vždy jedině hůř.
Vážení voliči ANO, u voleb má člověk volit uváženě. Někdy opravdu není třeba znát kvanta informací, aby se člověk správně rozhodl, i když je to samozřejmě výhoda. Člověk má rodinu, chodí do práce a nemusí mít třeba tolik času sledovat veškeré informační kanály. Někdy zkrátka stačí otevřít oči a vidět věci tak jak doopravdy jsou. Vzpomeňte tedy, prosím, u voleb i tento výše zmíněný příběh, který není vymyšlený, ale skutečný, a uvědomte si, že Andreji Babišovi jste lhostejní stejně jako ty syrské děti. Nebo jako Vaše děti. Nebo jako děti kohokoliv jiného. Kromě těch jeho. Možná.
Hlavně bychom ale měli napravit prestiž naší země 🇨🇿, zachovat si lidskou tvář a nabídnout pomoc 669 syrským dětem… Někomu pomoci a dětem zvlášť, to je úžasný pocit. Fakt.

Rubriky:Politika