O webu InfoBlog

InfoBlog = Informace + Blog.

Tento web jsem původně vytvořil pouze jako pokus zpřehlednit výčet serverů poskytujících relevantní (aspoň doufám) informace. V dnešní době, kdy je internet přímo zahlcen daty a informacemi, není jednoduché se v této spleti orientovat. Je to o těžší, když většinu oněch informací tvoří lži a dezinformace. No a právě často se opakující dotazy kamarádů a známých, odkud že beru informace, mi byly inspirací pro vytvoření tohoto webu.

A Blog proto, že občas mě napadne napsat i něco vlastního, což sice není často, nicméně vyloučit to zcela nelze:-).

Časem jsem se k pouhému seznamu inforserverů rozhodl přidávat i příspěvky nazvané Zprávy & Komentáře – DD.MM.RRRR, kterými upozorňuji na – z mého pohledu – nejdůležitější nebo zajímavé informace, události či komentáře daného dne. Aktuálně mají tyto příspěvky formu výčtu twitterových odkazů, protože mi tento způsob přijde efektivní a přehledný. Tyto příspěvky ale přidávám velmi nepravidelně a to v závislosti jak na množství svého volného času, tak také samozřejmě na významnosti a zajímavosti událostí uplynulého dne.

Nejnověji jsem web začal rozšiřovat i tématicky, abych zjednodušil přístup k informacím o vybraných a – z mého pohledu – klíčových událostech odehrávajících se v delších časových intervalech.

Nakonec jsem se rozhodl přidat i sekci Programování, která se ale týká výlučně mé práce a s politikou pochopitelně nemá nic společného.


Poznámka:
Některé články na mém blogu jsou označeny ikonou české a britské vlajky, což označuje, že jsou jak v češtině, tak v angličtině.